Představení družstev: Orel Zlín D

Sezóna 2023/2024 nezadržetelně klepe na dveře. V novém ročníku dlouhodobých soutěží se stejně jako loni za Orel Zlín představí 5 družstev dospělých. Jaké jsou jejich šance na úspěch? Kde bychom měli hledat silné stránky a kde to naopak může drhnout? To vše se pohledem redaktora dozvíte v následujících řádcích. Pokračujeme Orlem Zlín D.

Stolnětenisový svět občas přináší až bizarní situace. Jednu takovou nabídl přelom mezi loňskou a letošní sezónou. To když první čtveřice z loňské OS 3. třídy odmítla postup do vyšší třídy a dobrovolně jej tak přenechala v pořadí 5. družstvo, což byl zlínský Orel. Ten naskytnuté možnosti využil a v příštím ročníku tak jeho déčko bude brázdit druhookresní vody.

Ruku na srdce? Zázraky se nedají očekávat. Vždyť na soupisce pravděpodobně nebude figurovat David Veselka, prakticky jediný hráč s dlouhodobými zkušenostmi se soutěžemi podobné i vyšší úrovně. Ano, na papíře vypadá základ mužstva na poměry soutěže jako nadstandardní. Realita je ovšem taková, že Vavrys, Zámečníková ani Kristýna Bezděková nejspíš do zápasů vůbec nezasáhnou, neboť budou měřit své síly se soky v krajské soutěži 2. třídy.

A tak hlavní zodpovědnost bude na Sýkorovi s Keňem, mladících sice talentovaných, ale soutěží nepolíbených. Další členové jsou na tom v tomto ohledu ještě hůře, navíc málokdo z nich bude ochoten pravidelně nastupovat ať už z různých důvodů… Očekává se tedy, že o vytížení se budou dělit Sýkora, Soják, Iléš, Šturma, Pařízek, Žmolíková, Batík, Macháň a další.

Hlavní zbraně
Toliko snad mladický elán, moment překvapení, podcenění od soupeře. Hlavním účelem sezónního zápolení bude „ohrát“ mladé hráče a nabýt je o cenné zkušenosti. Pro Sýkoru s Keňem to bude zároveň velká prověrka jejich kvalit a psychické odolnosti.

Otazníky
Ptáte se správně: Kde je lídr? Ano, vedoucí družstva Petr Polák bude na vše dohlížet z „lavičky“, ale za stolem logicky nepomůže. A o zkušenostech ostatních již bylo v předchozích řádcích napsáno mnoho.

Prognóza: 12. místo
Cokoliv jiného by byl svým způsobem zázrak. Jistě, očekává se postupný progres mladých hráčů, ale na lety otřískané borce z řad soupeřů to stačit nebude. Držme ale palce našim mladým nadějím, aby se pokusili potrápit každého soupeře a třeba z toho i něco vytěžili.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..