Představení družstev: Orel Zlín C

Sezóna 2023/2024 nezadržetelně klepe na dveře. V novém ročníku dlouhodobých soutěží se stejně jako loni za Orel Zlín představí 5 družstev dospělých. Jaké jsou jejich šance na úspěch? Kde bychom měli hledat silné stránky a kde to naopak může drhnout? To vše se pohledem redaktora dozvíte v následujících řádcích. Pokračujeme Orlem Zlín C.

Již poněkolikáté v řadě vyhrálo nejvyšší okresní soutěž družstvo Malenovic. Ale tak jak je zvykem, postup do krajské soutěže 2. třídy odmítlo. Další v řadě byl… ano, tušíte správně, Orel Zlín C. Mužstvo, s nímž se před loňskou sezonou rozhodně na vrchol tabulkové pyramidy nepočítalo. Nicméně stabilní výkony a spousta doslova vydřených výher zapříčinily to, že céčko skončilo stříbrné a po již zmíněném odmítnutí Malenovic tak dostalo právo startovat v KP 2. třídy.

Pokud bychom měli být opravdu upřímní, řekněme si narovinu, že to bude boj o holé přežití. Na soupisce sice figurují krajem ošlehaní Hochfelder s Novákem, s nimiž se ovšem počítá především o úroveň výše. Ano, občasná výpomoc je možná, ale bude spíše velmi nárazová. A tak budou prapor družstva držet loňská opora Kristýnek, Zámečníková, Vavrys a Šaur. Tato čtveřice bude v případě potřeby doplňována mladíky Keňem a Sýkorou. Velmi blízko je zpečetění střídavých startů trojice mladých hráčů ze Slopného – Patrika Kužely, jeho bratra Ondřeje a jeho jmenovce Talaše.

Pozorný čtenář si jistě všimne, že ze zmíněných hráčů má výrazné krajské zkušenosti pouze David Šaur. Nad jeho počínáním ale visí velký otazník: kvůli vleklým zdravotním problémům bude hrát levou rukou! Na přeučení pracuje již asi 2 roky, jaká ale bude praxe? Hlavní oporou by tak měl být Boris Kristýnek, jenž vletěl do loňského ročníku jako velká voda, o to větší pozornost na něj bude upřena ve vyšší soutěži. Dalším článkem družstva je stále lepšící se Ondřej Vavrys, který klidně může pozitivně překvapit, ale nikdo po něm nemůže chtít roli lídra. Podobná slova sedí také na Ivetu Zámečníkovou, která ve svém nejlepším rozpoložení rozhodně je krajskou hráčkou. Pokud srovná hlavu a bude zdravě sebevědomá, může to být tajný trumf céčka.

Hlavní zbraně
Chtělo by se říct, že od mužstva se toho tolik nečeká. Ano, aktéři mohou hrát relativně v klidu, což ovšem samozřejmě neznamená, že se rovnou smíří se sestupem a soutěží se jen propinkají. Výhodou může být nečitelnost, kdy každý z hráčů je schopen porazit i papírově lepší soupeře. A pokud Boris Kristýnek naváže na loňskou sezonu a bude praktikovat nepříjemnou hru i proti zkušenějším borcům? Mohou se dít věci…

Otazník
Nabízí se zopakovat leváckou soutěžní preimiéru Davida Šaura. A v podstatě si můžeme říci, že těch otazníků je celá řada, neboť nikdo z hráčů není protřelý krajský borec, a odhadovat tak jeho výkony natož výsledky je velmi složité.

Prognóza: 10. místo
Velké drama se šťastným koncem.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..