Představení družstev: Orel Zlín E

Sezóna 2023/2024 nezadržetelně klepe na dveře. V novém ročníku dlouhodobých soutěží se stejně jako loni za Orel Zlín představí 5 družstev dospělých. Jaké jsou jejich šance na úspěch? Kde bychom měli hledat silné stránky a kde to naopak může drhnout? To vše se pohledem redaktora dozvíte v následujících řádcích. Začínáme Orlem Zlín E.

Nejnižší okresní soutěž se bude od října hrát také na zlínské Orlovně. Zlínského Orla poslední roky v „E“ družstvu reprezentují především starší hráči, kterým ovšem nechybí bojovnost a vítězný duch. Také letos se bude sestava točit kolem Weisse, Slouky či Talaše. Naprostým unikátem je stále pravidelná a aktivní zápasová účast 83letého Jana Hanáčka, který by měl být připraven také letos!

K ruce by těmto stálicím měli být nově registrovaní hráči – Martin Žáček a Pavel Orlita. V případě druhého jmenovaného se rovněž jedná o příchodu jeho syna Dominika z KST Zlín, vše ovšem může zhatit přestupová částka pohybující se podle informací redakce kolem 3 000 Kč. To největší eso si ovšem necháváme na závěr – na soupisce bude pravděpodobně figurovat David Veselka, hráč, který by sílu mužstva pozvedl na úplně jinou úroveň.

Hlavní zbraně
Není co řešit. Pokud bude k dispozici David Veselka, šance na vítězství rapidně rostou. Borec, který svými herními parametry patří o tři úroveně výše, bude naprosto jasným opěrným bodem mužstva.

Otazníky
Když nebude moct nastopit David Veselka, kdo převezme roli lídra? Z mladých pušek ještě bohužel není nikdo připraven vzít na sebe bodovou zodpovědnost a po ostatních, při vší úctě k nim, i vzhledem k věku, to chtít nelze už vůbec.

Prognóza: 7. místo
Psát o přínosu Davida Veselky by bylo labutí písní. Řekněme si narovinu, že výsledky budou stát a padat s jeho účastí či neúčastí v zápasech. A vzhledem k tomu, že utkání s ním v sestavě bude velmi pravděpodobně méně než polovina, na lepší než 7. příčku to nebude.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..