Představení družstev: Orel Zlín B

Sezóna 2023/2024 nezadržetelně klepe na dveře. V novém ročníku dlouhodobých soutěží se stejně jako loni za Orel Zlín představí 5 družstev dospělých. Jaké jsou jejich šance na úspěch? Kde bychom měli hledat silné stránky a kde to naopak může drhnout? To vše se pohledem redaktora dozvíte v následujících řádcích. Pokračujeme Orlem Zlín B.

Narozdíl od déčka a céčka si družstvo „B“ vybojovalo postup z prvního místa a nebylo tedy pochyb, že v sezoně 2023/2024 se bude na Orlovně po dlouhé době hrát krajská soutěž 1. třídy. Naši borci tak změří síly mimo jiné s bývalými divizními celky ze Slavičína či Ostrožské Nové Vsi. S jakými ambicemi a v jakém složení vstoupí kapitán Orság a spol. do nové sezony?

Sestava na první pohled čítá celou řadu kvalitních hráčů. Kostru by mělo tvořit trio Orság, Novák, Hochfelder, kteří si v loňské sezóně postup vybojovali, a není tedy důvod, aby nezasahovali také do tohoto ročníku. K ruce budou mít dvě posily – Pavla Polanského, muže ostříleného léty strávenými v divizi, jenž bude chtít zapomenout na loňskou prapodivnou sezonu, kde se mu nedařilo ani v KP1. Druhou akvizicí je Pavel Prchlík, v loňské sezoně hráč Slušovic ve druhém kraji.

Dvě největší esa si necháváme nakonec: připraven je Petr Polák, kterého snad netřeba představovat a jenž se vrací po dlouhém zranění. Na soupisce je také David Krejčiřík. Ten bude primárně fungovat v áčku, ale je pravděpodobné, že v některých zápasech vypomůže také spoluhráčům v kraji. V ideálním případě vypadá, jak můžete vidět, mužstvo velmi našlapaně a nemělo by mít výraznější problémy poskládat sestavu. Z logiky věci se ale samozřejmě nedá očekávat, že taková palebná síla bude k dispozici pro každý víkend.

Hlavní zbraně
Široká a kvalitní soupiska, v případě potřeby možnost spolehnout se na kvalitu jménem David Krejčiřík a velezkušenosti Petra Poláka. Další devízou je parta, která to napříč soutěžemi spolu táhne již léta a schází se i mimo stoly.

Otazníky
Pár by se jich našlo. Jak si povede Pavel Polanský, jehož výkony měly v posledních sezonach sestupnou tendenci. Co Pavel Prchlík, pro něž to bude v KP1 premiéra? Prodají Novák s Hochfelderem to, co v nich bezesporu je, nebo se soutěží spíše protrápí?

Prognóza: 7. místo
Protože se nedá spoléhat na to, že sestava bude každý víkend vyšperkována zvučnými jmény, útok na nejvyšší mety z toho nebude. Zároveň ale nelze očekávat existenční problémy do posledního kola. Mužstvo si odehraje klidný střed tabulky.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..