Představení družstev: Orel Zlín A

Sezóna 2023/2024 nezadržetelně klepe na dveře. V novém ročníku dlouhodobých soutěží se stejně jako loni za Orel Zlín představí 5 družstev dospělých. Jaké jsou jejich šance na úspěch? Kde bychom měli hledat silné stránky a kde to naopak může drhnout? To vše se pohledem redaktora dozvíte v následujících řádcích. Končíme Orlem Zlín A.

Již pátou sezonu v řadě bude orelské áčko brázdit divizní vody. Loňský ročník vyvrcholil vypjatým utkáním o postup proti KST Zlín, bohužel s lepším koncem pro soupeře, jenž si tak pro letošní sezónu zajistil účast ve 3. lize. Ani letos nejsou na Orlovně ambice o nic menší. Kvalitní sestava ošlehaná borci s letitými divizními zkušenostmi ostatně nemůže pomýšlet na nic jiného než na další pokus o divizní primát.

Základním stavebním kamenem bude pětice Závada, Klůj, Doležel, Hrdlička a Krejčiřík, kterou budou doplňovat především hráči béčka a céčka. Všichni doufají, že podle procentuální úspěšnosti loňský nejlepší divizní hráč Bronislav Klůj nic nesleví ze svých kvalitních výkonů a bude nadále plout na vítězné vlně. Velkou devízou může být v dobré formě hrající Tomáš Doležel, Martin Hrdlička bude chtít vstoupit do sezóny stejně dobře jako do té loňské, Adam Závada by pak měl být zárukou stability. A David Krejčiřík? Soupeři moc dobře ví, jaké to je, když v něm bouchnou saze a začne ukazovat, co umí.

Je třeba si ovšem přiznat, že soupeři nezahálejí a letošní ročník bude co do kvality zřejmě vůbec tím nejblyštivějším za poslední roky. Postoupivší Sokol Vsetín bude mít ve svém kádru kromě Beneše také Juřicu s Vaculíkem, kteří ještě v loňské sezóně předváděli kvalitní výkony ve 3. lize. Tradičně nepříjemné budou Otrokovice, a podcenit rozhodně nelze ani prvního soupeře v nové sezóně: Kostelec sice sestoupil ze 3. ligy, ale kádr dokázal udržet a lze tak předpokládat, že se bude pohybovat ve vrchních patrech tabulky. A kdoví, proč by nemohly překvapit Dolní Němčí, Újezdec-Těšov či Kunovice?

Hlavní zbraně
Při pohledu na základní sestavu nikdo nemůže pochybovat o kvalitě kádru. Hráči jsou posilněni o loňskou zkušenost v podobě vypjatých a těžkých zápasů, mají velkou motivaci ukázat, že patří nahoru. Mužstvo nemá žádnou výraznější slabinu, i pomyslný nejslabší článek řetězu je dostatečně pevný.

Otazníky
Jistě, nikde není psáno, že se podaří začátek a všichni budou plní sebevědomí a zápasy proplují v pohodovém tempu. Otázkou je zdravotní stav některých hráčů, vždyť vloni mnozí z nich dohrávali s různými neduhy a bolístkami.

Prognóza: 3. místo
Odhadovat konečné umístění před začátkem soutěže je vždy ošemetné, tím spíš, že letošní sezóna bude plná vyrovnaných týmů, kde není vyložený favorit ani outsider, a tak se může stát úplně cokoliv. Rozhodovat opět může klidně jediný zápas.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..