V semifinále krajského kola Českého poháru zajíždíme do Malenovic. Přijeďte nás podpořit!

Z prestižního hlediska nemohl los přiřknout zlínskému Orlu zajímavějšího soupeře. V semifinále krajského kola Českého poháru se borci z Orla poté, co v sobotu splnili povinnost a ze Vsetína přivezli vítězství 8:2, utkají se sousedním PPK Malenovice, jenž senzačně ve čtvrtfinále vyřadil divizní Kunovice! Utkání se odehraje tuto středu 22. září na půdě pivovarského klubu, začátek je naplánován na 17:30 hodin.

Sestavu kolem dlouholetého hráče Orla Pavla Vítka nepřetlačil ani velmi slušný divizní soubor z Kunovic. Radek Šašinka, Libor Oharek i Vít Autrata odjížděli s neočekávanou porážkou. Proto je třeba mít se na pozoru a k utkání přistoupit se vší vážností. „Samozřejmě chceme zvítězit, jinak bychom se do poháru nehlásili,“ otevírá diskuzi na téma vzájemného utkání Adam Závada. Sám ale tuší, že Orel nečeká lehká lopota. „Pokud porazíte takové mužstvo, jako jsou Kunovice, svědčí to o kvalitě týmu. Pavla Vítka známe všichni. Když má den, je schopný se vybičovat k neskutečným výkonům,“ zmínil bývalého dlouholetého spoluhráče Závada.

Trumfy by i tak měl v rukou držet celkově zkušenější a těžšími zápasy ostřílený Orel. Ten se bude muset obejít bez lehce zraněného Poláka, který dá přednost přípravě na dlouhodobější soutěže. Chybět by však neměla nová posila Bronislav Klůj, která se představila již za vsetínskými stoly. Připraveni by rovněž měli být Závada, Doležel a Krejčiřík. Domácí sestava je jasná: Vítek, Kolařík, Holiš.

Pavla Vítka známe všichni. Když má den, je schopný se vybičovat k neskutečným výkonům.

Adam Závada, hráč Orla Zlín

Domácí budou jistě spoléhat především na um prvně jmenovaného. „Nikdy se nebudu vůči Orlu cítit jako soupeř. Zápas samozřejmě budu hrát naplno, ale takových utkání jsme mezi sebou už pár odehráli a vím, že to žádnou zlou krev neudělá. Ani by nikdo z Orla nechtěl, abych se držel zpátky, stejně jako to nechci já po mých bývalých spoluhráčích,“ hlásí před zápasem Vítek.

Když má vypočítávat výhody, jež hrají pro něj a jeho spoluhráče, neváhá: „Hrajeme v pivovaru, přijde určitě pár fanoušků, jiné stoly a uděláme všechno proto, abychom to trochu zdramatizovali. Naše výhoda je především to, že nemáme co ztratit.

S úspěch podle jeho slov „pivovarníci“ příliš nepočítali, soustředěnost měla původně směřovat především k dlouhodobým soutěžím a Poháru „Zlínský švec. „Český pohár jsme přihlašovali po loňské zkušenosti s tím, že se kvalitně připravíme na sezónu s dobrými soupeři,vysvětluje. Otázky samozřejmě směřovaly také na vazby s Orlem. „Na utkání se těšíme, stejně jako na pozápasové posezení. Samozřejmě s Orlem máme hodně úzké vazby na mnoha úrovních a vždycky to bude něco speciálního, ale během utkání budeme stát na druhé straně.“

Naše výhoda je především to, že nemáme co ztratit.

Pavel Vítek, hráč PPK Malenovice

Také hosté se soustředí především na to, aby dobře nastartovali letošní divizní ročník. To ovšem neznamená, že k utkání s Malenovicemi přistoupí vlažně. „K utkání přistoupíme jako ke každému jinému, očekávám vítězství, jinak to ani nejde,“ pousmál se Tomáš Doležel. Když se má vyjádřit k hráčům domácích, nechává jej to naprosto klidným. „Opravdu to budu brát jako každý jiný zápas, nikdy se nesoustředím na soupeře, ale vždy na sebe a svůj výkon,“ ujišťuje.

K utkání přistoupíme jako ke každému jinému, očekávám vítězství, jinak to ani nejde.

Tomáš Doležel, hráč Orla Zlín

Malenovice jsou v ráži a budou chtít prodloužit své zázračné tažení. Zhmotní se postupem do finále? Proti bude favorit z Orla. „Apelujeme na všechny naše příznivce, aby nás přijeli do nedalekých Malenovic podpořit. Domácí vytvoří hlučnou kulisu, nechceme zůstat pozadu. Ať to má grády!“ přejí si zlínští orlíci.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..