Tomáš Doležel: Posily? Na postup máme i bez nich!

Před 4 lety byl hozen do vody. Plavat se naučil rychleji, než se očekávalo. Rovnou z toho byl postup z divize do 3. ligy. Tam se sice jeho tým neudržel, přesto na toto období vzpomíná v dobrém. „Rád vzpomínám na všechny ty napínavé a vyrovnané zápasy a taky určitě na pobyt v hotelu v Ostravě,“ prohodil s úsměvem Tomáš Doležel ml. Byl nervózní během své první sezony v Orlu? Co podle něj chybělo áčku k ligové záchraně?

Tome, na podzim načneš svou 5. sezonu v Orlu, včetně té loňské, která se de facto nehrála. Jak bys zhodnotil ta léta na Orlovně?
Jednoznačně pozitivně. Po první sezoně jsme postoupili do 3. ligy, což byl za mě obrovský úspěch a byla radost si to zkusit. Sice jsme se neudrželi, ale předvedli jsme tam dobré zápasy. A další sezony v divizi se vždycky držíme na vrchních příčkách tabulky, takže taky paráda. Plus k tomu ještě super parta lidí.

Přišel jsi tehdy jako posila do áčka, na naše poměry za velmi vysoké odstupné. Vypadalo to však, že nervozita tě první rok v divizi ani nesvazovala…
Ze začátku trochu byla, ale jsem taková povaha, že zápasy zvládám hrát v klidu.

Předpokládám, že nejsilnější zážitek v premiérové sezoně byl zápas s Dolním Němčím. Co si vybavíš při vzpomínce na utkání, které jste senzačně remizovali?
Asi poslední zápas, který jsem hrál za stavu 8:9. Takové povzbuzování po každém míčku jsem ještě nezažil. A potom, co se dohrálo, to byl velmi dobrý pocit z celého zápasu a obrovská euforie.

I díky tomuto utkání jste postoupili do 3. ligy. Už jsi to trochu nakousl, tak u toho zůstaneme. Proč si myslíš, že vám to v lize nevyšlo a byl z toho sestup?
Řekl bych, že nám scházely zkušenosti. Skoro všichni jsme to hráli poprvé. První polovinu jsme byli takoví ustrašení, prohráli jsme proti týmům, které bychom normálně porazili, alespoň podle mě. Druhá půlka už vypadala o dost líp, ale bohužel už to nestačilo na udržení.

Přesto, jistě sis odnesl minimálně spoustu zkušeností a zážitků. Prozradíš nám něco konkrétního, na co rád vzpomínáš?
Tak rád vzpomínám na všechny ty napínavé a vyrovnané zápasy a taky určitě na pobyt v hotelu v Ostravě. (úsměv)

Pojďme do současnosti. Klub zatím počítá spíše ztráty, posily jsou v nedohlednu. Jak tuto situaci vnímáš?
Není to ideální, ale určitě se s tím nějak popereme.

S jakými týmovými a osobními ambicemi budeš vstupovat do nové sezony ty?
Osobně bych chtěl se držet kolem těch 70 – 80 % a týmově si myslím, že máme určitě na postup i bez posil, když bude zdraví přát.

Zdá se, že postup by sis hodně přál, je to tvá hlavní motivace?
Určitě. Zahrát si znovu 3. ligu by bylo super! A věřím, že by to přilákalo i nějaké ty posily.

Závěrem možná trochu netradiční otázka. Když se podíváš mezi své spoluhráče, proti komu se ti hraje nejlépe a proti komu naopak nejhůře?
Hraje se mi špatně proti všem, protože nikomu nevyberu servis (smích).

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..