Zůstávám v Orlu, rozhodl se Adam Závada

Za Orel by dýchal, v zápasech je schopný za mužstvo bojovat až do roztrhání těla. Adam Závada dostal nabídku hrát 3. ligu za Fryšták, jenže zůstal věrný svým „barvám“. „Nechci v tom kluky nechat,“ má jasno. Definitivně tak utnul spekulace ohledně jeho další budoucnosti. Minimálně na další rok…

Klasická otázka. Jak hodnotiš uplynulou sezonu?

Z týmového hlediska jako velmi úspěšnou. Coby nováček soutěže jsme obsadili v divizi 4. příčku, což je fantastický úspěch. Před sezonou by to mnoho lidí nejspíš nečekalo.

Další sezona bude asi trochu náročnějši, protože vám schazí hráč do sestavy. Navíc se objevila informace, že jsi dostal nabídku z Fryštáku. Už ses rozhodl, co s další kariérou?

Už to nechci dál protahovat. Příští sezonu zůstávám na Orlu, nabídku Fryštáku jsem definitivně odmítl. I když se přiznám, že rozhodování nebylo úplně snadné. Celou dobu jsem se ovšem klonil k variantě, že budu pokračovat u nás.
Můžeš nám prozradit, co tě v Orlu udrželo?
Asi nebude žádným překvapením, když řeknu, že to je kolektiv. Fantastická parta lidí, která drží při sobě. Je tu David Krejčiřík, který mně hodně pomohl, když jsem se vracel ke stolnímu tenisu po dlouhé pauze a kterého si vážím za jeho přístup. Máme velké problémy s hráči a já bych v tom kluky nerad nechal, svědomí bych neměl čisté, to si nebudeme nic nalhávat. Navíc mám u nás poměrně hodně závazků a kdybych šel pryč, přidělal bych práci mnoha lidem.
Pomalu přejdem k tvé trenérské funkci. Co řikáš na výkon déčka, jehož jsi byl vedoucím?
Těžko se mi to hodnotí, když jsme sestoupili. Paradoxně si myslím, že výkony nebyly špatné, ale bohužel tam byly velké výkyvy. Kluci jsou ještě mladí, mají na to právo, na druhou stranu pomalu nastává doba, kdy už nebudou hájení a
budou to muset vzít na sebe.
A co tréninky těch nejmenších? Máme v Orlu nějaké budoucí nástupce?
(přemýšlí) Abych byl upřímný, ten opravdový zájem není takový, jak bych si přál. Máme velké množství mladých, ale těch hráčů, kteří chtějí něčeho dosáhnout a mají vůli, je jako šafránu. Těm, kteří mají chuť, se snažíme věnovat. Jestli je tam nějaký nástupce, to si netroufám odhadnout. Ale pevně věřím, že ano.
Před nedávnem jsi navázal trenérskou spolupráci s Pepou Novákem, který se od tebe určitě snaží něco naučit. Vidíš v tom nějaký potenciál?
Já jsem strašně rád za každou pomocnou ruku. Pepa je spolehlivý kluk, který mě nenechá ve štychu, když potřebuji zástup. Věřím, že do budoucna se může co do tréninku mladých hodně angažovat.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..