Přestup s návratem: Orel posílí Richard Kalup

V probíhající sezoně hlásí Orel Zlín první posilu. Na přestup s návratem přichází z Fryštáku Richard Kalup, který bude nastupovat především za déčko ve 2. okresní třídě. Premiéru zažije možná už tento pátek na půdě Šarov.

49letý Richard Kalup nastartoval svou kariéru na Rackové, kde v tehdejší 5. okresní třídě prakticky nepoznával slovo „prohra“. Soutěž mu zcela logicky začala být malá. Tak se přesunul do Želechovic. Tam nastupoval převážně ve 3. okresní třídě, než se před třemi lety přesunul do Fryštáku, za který soutěžil ve 2. a 1. okresu.

Stolnětenisový nadšenec s nepříjemným servisem a neutuchající vůli nyní bude svůj um prokazovat v Orlu Zlín, kam přichází z Fryštáku na přestup s návratem. Zapojí se hlavně do dění déčka, čili zápasový rytmus bude chytat převážně ve 2. okrese.

Richard Kalup: Doma na ledničce už mám vyvěšený rozpis na sezonu

Takových zapálených sportovců, jako je on, je jako šafránu. O to víc je třeba si jich cenit. Richard Kalup se minimálně pro tuto sezonu stává jedním z nás. Orelská rodina vítá nového člena. Přečtete si exkluzivní rozhovor s novou posilou klubu, který nepostrádá vážnost a místy ani vtip.

Richarde, jak se zrodil tvůj přestup (s návratem) do Orla?

Ve Fryštáku jsou na kraj a divizi hodně nabité soupisky, čehož si všiml můj kámoš a kolega Pavel Vítek. Slovo dalo slovo a přestup se povedl.

Předpokládám tedy, že na Orlu očekáváš vyšší zápasovou zátěž než by tomu bylo ve Fryštáku…

Přesně, už jsem doma na ledničku vyvěsil rozpis na celou sezónu, aby bylo hned od začátku ve všem jasno.

Můžeš ještě prozradit, jak nahlíží na stolní tenis v Orlu Zlín tví kolegové ve Fryštáku, zda se klub těší patřičnému respektu?

Popravdě se o druhých oddílech raději bavíme jako o soupeřích, s respektem a zároveň zostra, ovšem fakt, že přestup byl schválen bez jakýchkoliv obstrukcí, napovídá o tom, že mě půjčují do dobrých rukou

Správně jsi zmínil slůvko „půjčují“, neboť přicházíš na tzv. přestup s návratem. Dovedeš již v tuto chvíli s jistotou říci, že po sezoně se vrátíš zpět do Fryštáku, nebo nelze vyloučit, že spolupráce s Orlem může být třeba i dlouhodobější?

To už bychom vstoupili na tenký led oddílové politiky, která není moji silnou stránkou. Tady bych se přidržel stanov a podtrhnul, že se jedná o přestup s návratem. „O tom, co bude zítra, nikdo nic neví.“ (Mika Waltari). „Natož pak po konci sezóny.“ (Richard Kalup)

Přejděmě k tvé pozici v Orlu. Budeš nastupovat především za déčko ve II. okresní třídě. Družstvo bude plné mladých kluků. Zvládneš je ukočírovat?

To bude spíš na kapitánovi družstva, Ivetě Zámečníkové, ale protože je to zkušená pedagožka a mimořádně zapálena stolní tenistka, tuším, že nás rychle srovná do latě…

Pokud se stihne vše administrativně dořešit, měl bys nastoupit již v pátek v Šarovech. Cítíš, že máš dobře natrénováno?

Tréninkové nasazení mám dobré, se špičkovými hráči. Dnes na svátek Sv. Václava jsem absolvoval dvoufázový trénink. Ale jak pravil stařeček Pagáč: „Já jsem byl silný v hospodě, ale medvěd byl silnější v cirkuse.“ Mimochodem, na Šarovy se těším, myslím, že si zahraji proti svým bývalým spoluhráčům z družstva Marku Zuzaníkovi a Martinu Solařovi, tak doufám, že tam mezitím nenalepili nějakého ježka, i když teď si vzpomínám, že i to už tam bylo…

Na závěr si neodpustím ještě jednu otázečku. Ty jsi známý tím, že rád zkoušíš experimentovat s různými prkny a potahy. Už jsi našel raketu, která ti bude nejvíce sedět?

Pro tuto sezónu jsou momentálně v úzkém výběru dvě, a to Stiga OC a Butterfly Grubba Pro, čili žádná divočina a žádný carbon.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..