Představení družstev: Orel Zlín E

Už jen pár dní a jde se na to! Průlomová sezona Orla Zlín, který si v loňském ročníku ukousnul pořádné sousto a ve čtyřech soutěžích slavil postup, je za dveřmi. Letošní ročník zahajujeme symbolicky představením všech týmů, začínáme éčkem.

Nová výzva. Nové ambice. Nový kapitán. Éčko si v letošní sezoně zahraje 3. okresní třídu a pro některé (dvojice Slouků, Dominik Karbus) to bude první zkušenost v kariéře. Loňská stíhací jízda, která vyvrcholila napínavou baráží, je zapomenuta. Jede se nanovo.

Kapitánství bylo předáno Adamu Závadovi, jenž se ovšem bude s Břetislavem Sloukou částečně dělit o kompetence. Úkolem nového šéfa bude sestavit konkurenceschopné mužstvo, které bude čelit nepředvídatelným soupeřům. RS 3 se zdá být hodně nečitelná, není jasné, do jaké míry budou hráči uvedení na soupisce jednotlivých týmů skutečně nastupovat, a tak cokoliv předvídat je v tuto chvíli dost složité.

Základním stavebním kamenem zřejmě bude David Veselka, muž ošlehaný bohatými zkušenostmi z druhého okresu. Bude ovšem poměrně často vypomáhat déčku, jehož byl loni nedílnou součástí. Na soupisce nalezneme také Ivetu Zámečníkovou a Patrika Výmolu, kteří ovšem budou nastupovat spíše nepravidelně. S aktivním zapojením Zbyňka Zelenky se nepočítá. Velmi zajímavé bude, jak se se soutěží popasuje Dominik Karbus, jenž by se mohl konečně utrhnou ze řetězu a ukázat, co v něm dřímá. Nad bodovým příspěvkem otců a syna Sloukových visí velký otazník.

Ještě jeden trumf dřímá v rukou éčka. V těchto dnech se finalizuje přestup Ondřeje Vavryse. Mladík, jenž celou loňskou sezonu na Orlu trénoval a jehož přestup brzdily nesmyslné tahanice, by měl být jednou z opor mužstva. Bohužel pro tento ročník nedopadlo angažování Richarda Kalupa, který by jinak na soupisce figuroval a byl spolehlivou stálicí. I bez něj by se ale mužstvo ztratit nemělo.

Největší trumfy družstva

Možnost nasadit extrémně silnou soupisku. Pokud poteče do bot, je rozhodně kam sáhnout. V případě, že nenastanou zásadní nepředvídatelné události, skladba sestavy by nemusela být nikterak komplikovaná.

Kde to může drhnout

Absence opor. Samozřejmě, zdraví člověka je nevyzpytatelné a v případě, že některá z opor vypadne, nastane dominový efekt, neboť mnoho hráčů bude pendlovat mezi éčkem a déčkem. Pokud by nebyl k dispozici nikdo z trojce Veselka, Výmola, Zámečníková, základní kostra by utrpěla velkou ránu.

Opora týmu

David Veselka. Pokud tedy bude moci pravidelně nastupovat, na jeho bodový příspěvek by měl být spoleh.

Kdo může překvapit

Ondřej Vavrys. Více než rok nehrál soutěže, ale kvalitním servisem a jistotou v rovné hře má veškeré předpoklady k tomu, aby byl jedním z nejlepších hráčů soutěže.

Tip redakce na konečné umístění: 7. místo

Výsledky budou stát a padat s přítomností opor v sestavě. Tipovat je tedy v tomto případě dost těžký úkol, nicméně obecně není na místě strach z totálního výbuchu a strachování se o záchranu do posledního kola. 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..