Představení družstev: Orel Zlín E

Už jen něco přes týden zbývá do začátku většiny pravidelných soutěží. Čtvrtá okresní třída startuje sice až o dva týdny později, ale orelské éčko přesto dostává na našem webu prostor jako vůbec první. Jak si povedou Slouka a spol. v soutěží, která opět po roce změnila herní formát?

Soupiska éčka je naplněna podobnými jmény, na která jsme byli zvyklí v minulých letech. Tradiční rodinné duo Slouků doplňují Dominik Karbus s Ondřejem Divílkem, jež lze již také považovat za stálice sestavy. Na základu najdeme rovněž Josefa Nováka a Davida Veselku. Zejména u prvně jmenovaného ovšem nelze očekávat příliš mnoho startů. U „Vesy“ se bude vše odvíjet od jeho ochoty nastupovat do dvou utkání v týdnu.

Velkým oslabením je pro mužstvo odchod Tomáše Huňky, jehož zlákalo vábení Kostelce. V minulé sezoně totiž stály výsledky éčka právě na přítomnosti či absenci tohoto hráče, který ztrácel body jen velmi zřídka. Další ztrátou je dlouhodobě zraněný Jan Hanuš. Jeho účast na zápasech je v letošní sezoně velmi nepravděpodobná. A tak trn z paty může vedoucímu Břetislavu Sloukovi vytrhnout plánovaný přestup Ivety Zámečníkové, která bude čas od času ochotna pomoci.

Když už jsme na začátku zmínili osobu Dominika Karbuse, slušelo by se dodat, že s jeho výpomocí to bude všelijaké. Dominik totiž bude o víkendech vytížen brigádami v nemocnici a podle svých slov si bude ochoten udělat čas jen na zápasy ve 2. okresu, neboť jeho výkonnost se ve čtvrté třídě příliš nerozvíjí. A tak poměrně často bude nutné využít služeb generace mladých a zatím nezkušených hráčů.

Narozdíl od loňska bude soutěž rozdělena na dvě části, skupinu A a B. Orel Zlín bude působit v „A“ skupině, kde se střetne s týmy, s nimiž zatím neměl možnost změřit síly. Ať už jde o Bylnici či zlínské KST.

Největší trumfy družstva

Schopnost nasadit papírově velmi silnou sestavu, která by byla schopná vyhrát de facto vše.

Kde to může drhnout

Úzká soupiska, absence stálé opory. Je pravděpodobné, že hráči nacházející se na vrchních místech soupisky, budou vytíženi povinnostmi v céčku a déčku. V tom případě síla mužstva výrazně utrpí.

Opora týmu

David Veselka. Pokud tedy bude moci pravidelně nastupovat, na jeho bodový příspěvek by měl být spoleh.

Kdo může překvapit

Ondřej Divílek. Podle informací z úst některých hráčů to byl právě Ondra, kdo přes léto udělal největší progres. Kapitán Slouka mu věří a dá mu hodně prostoru.

Tip redakce na konečné umístění: 6. místo

Výsledky budou stát a padat s přítomností opor v sestavě. Tipovat je tedy v tomto případě dost těžký úkol. 

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..