Představení družstev – Orel Zlín D

Už jen pár dní a jde se na to! Průlomová sezona Orla Zlín, který si v loňském ročníku ukousnul pořádné sousto a ve čtyřech soutěžích slavil postup, je za dveřmi. Letošní ročník zahajujeme symbolicky představením všech týmů, pokračujeme éčkem.

Na scénu jde déčko, které loni zahájilo nečekanou stíhací jízdu, jež vyvrcholila postupem do regionální soutěže 1. třídy. V té se letos představí aktéři v mírně obměněné sestavě. Na soupisce již nebude figurovat Iveta Zámečníková. Ta byla vlivem nařízení svazu nucena přesunout se do céčka, odkud „přestoupil“ stabilní člen prvookresního mančaftu Miroslav Svoboda.

Hlavními tahouny by kromě něj měli být Josef Novák a Tomáš Hochfelder společně s Kristýnou Bezděkovou. K pravidelným hráčům se pravděpodobně zařadí Patrik Výmola, David Veselka možná bude hrávat o něco méně vzhledem ke svým povinnostem v éčku.

Mužstvo rozhodně nečeká lehká práce, absence stabilní jedničky týmu bude mít za následek nutnost rozdělit body mezi více hráčů. Na druhou stranu kádr se zdá být vyvážený, nenalezneme v něm žádný slabý článek, přes nějž by soupeři dělali, jak se říká, „jasné body.“ Problémy mohou nastat v případě, že Novák s Hochfelderem budou často povolávání do kraje, v takové situaci by se sestava látala velice těžko.

Pokud ovšem bude mužstvo jednotné a bude tahat za jeden provaz, nikdo nebude spoléhat na výkony druhých, mělo by se v soutěži udržet.

Největší trumfy družstva

Vyrovnaná soupiska. Pro soupeře bude hodně těžké najít si oběť, která je neschopná vyhrávat, většina hráčů déčka má se soutěží bohaté zkušenosti.

Kde to může drhnout

Absence stabilní opory. Pavel Vítek a Erik Orság, to byla víceméně záruka bodů. Nyní bude zodpovědnost především na Novákovi s Hofelderem. Ustojí tlak, nebo se s nelichotivou rolí těžko smíří? Věřme, že bude platit to první.

Opora týmu

Josef Novák, společně s Tomášem Hochfelderem by měli vzít zodpovědnost na sebe. Mají na to.

Kdo může překvapit

Patrik Výmola. Konečně dostane v jedničce pořádně čuchnout, teď nastává jeho čas – musí chtít ukázat, že do mužstva patří.

Tip redakce na konečné umístění: 9. místo

Žádná procházka růžovým sadem to nebude. Bude záležet, jak mužstvo chytne začátek. Sebevědomí bude hrát velkou roli. Vyrovnaný a obětavý kádr by ovšem měl boj o záchranu zvládnout.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..