Představení družstev: Orel Zlín D

Už jen pár dní a jde se na věc! Pravidelné soutěže spouštějí svůj program již tento víkend, a také orelské déčko zahájí sezonu. V sobotu na své půdě hostí Hřivínův Újezd- Kaňovice. Jak si ve 2. okresní třídě povede pod novou kapitánkou mladý kolektiv?

V minulé sezoně dali hráči zapomenout na trápení z předešlého ročníku a v naprostém poklidu si docupitali pro sympatickou 7. příčku. A to ani nemuseli spoléhat na pomoc zkušených matadorů Zelenky, Novotného či Vaňka, kteří mimochodem figurují na soupisce déčka také letos. Oproti poslednímu ročníku ovšem nelze počítat s Tomášem Hochfelderem, stabilním členem kádru, který již figuruje na základu 1. okresu.

Změnu můžete spatřit také na pozici vedoucího družstva. Adama Závadu nahradí nová akvizice Iveta Zámečníková, jejíž přestup by měl být zpečetěn během příštího týdne. Tento víkend tedy ještě neodehraje, veškeré pravomoce přebere pro tentokrát Josef Novák. Zda do utkání zasáhne plánovaná posila, jejíž jméno již mnoho hráčů zná, zatím ještě není jasné.

Kostru mužstva opět budou tvořit především Patrik Výmola, David Veselka, Alexander Čížek a Josef Novák, pravidelně by měla nastupovat také Iveta Zámečníková a právě nová akvizice. Větší prostor by měl dostat také Dominik Karbus, který si svými výkony o sestavu říká čím dál tím více. Jen sporadicky lze přemýšlet nad účastí Zelenky, Novotného a Vaňka, byť jejich nutná pomoc není úplně vyloučena, neboť Výmola, Novák, Čížek či Veselka se budou točit ve vyšší soutěži.

Největší trumfy družstva

Široká soupiska. Alespoň takhle to vypadá „na papíře“. Navíc ochota služebně starších hráčů pomoci v případě nouze je skutečně příkladná. Pokud k tomu přičteme skutečnost, že někteří mladí borci jsou s to hrát i dva zápasy za víkend, vychází z toho slušná základní kostra.

Kde to může drhnout

Psychika. Jakmile se nechytne začátek soutěže, tlak na hráče vzroste. A mužstvo na první pohled nedisponuje psychicky odolnými jedinci, kteří by dokázali vzít tíhu na sebe a bodově pomoci v nejtěžších chvílích. Za určiou slabinu lze pak považovat kolísavost výkonů, která částečně souvisí s předchozí větou.

Opora týmu

Patrik Výmola. Ne, že by se v létě s tréninky přetrhl, ale zúčastnil se soustředění a soudě podle ohlasů to v ruce pořád má. Měl by to být on, kdo půjde příkladem a vezme na sebe zodpovědnost.

Kdo může překvapit

Dominik Karbus. Jak zvládne velký skok ze 4. třídy, pokud dostane příležitost. Chopí se jí, nebo to ještě nebude ono? Všichni věří, že platit bude první možnost.

Tip redakce na konečné umístění: 8. místo

Ne, že by kluci byli horší než loni, to v žádném případě. Ovšem body Tomáše Hochfeldera chybět budou. Otázka je, jak se se soutěží popasuje Iveta Zámečníková. A vůbec, zdá se, že soutěž bude obsazena trochu kvalitněji než loni.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..