Představení družstev – Orel Zlín C

Průlomová sezona Orla Zlín, který si v loňském ročníku ukousnul pořádné sousto a ve čtyřech soutěžích slavil postup, je tady. Letošní ročník zahajujeme symbolicky představením všech týmů, pokračujeme céčkem, které již má za sebou první úspěšný zápas.

Céčko bylo vždycky mužstvem, jenž alespoň na papíře disponovalo širokým kádrem. Letos to ovšem tak zřejmé není. Oldřich Novotný se zápasům už spíše vyhýbá, ve shonu letních událostí tak trochu zapadl přestup dlouholeté stálice Jana Vaňka do Slušovic. Největším zádrhelem je ovšem zdravotní stav Milana Vítka. Oporu mužstva trápí problémy s patou, a je dost pravděpodobné, že jej na delší dobu nepustí za stůl.

A tak bude mít kapitán Vlastimil Svoboda velmi těžký úkol – skládat sestavu bez zmiňovaných hráčů. Aby byl výčet kompletní, na soupisce již nefigurje jeho bratr Miroslav, jehož de facto nahradila Iveta Zámečníková. Velký díl zodpovědnosti bude na dvojici Tomáš Doležel-Gabriela Bezděková, kteří ale tu a tam jistě budou zaskakovat do kraje. Zbyněk Zelenka je pak zárukou stability účasti i bodů.

Základní kostra má velice slušnou kvalitu. Pokud bude pravidelně nastupovat, nevzniknou žádné trable a céčko si uhájí lepší střed tabulky. V případě, že bude docházet k častým absencím v kádru, bude to především kvůli chybějícímu Milanu Vítkovi složité. S Tomášem Juříkem totiž velmi pravděpodobně nelze počítat a už vůbec ne spoléhat na to, že odehraje alespoň část z porce 22 zápasů. Zkušený harcovník s přezdívkou „Anděl“ si ovšem jistě poradí a nastolí v mužstvu patřičnou pohodu.

Největší trumfy družstva

Zkušenosti, to je letitá doména mužstva. Rozhodně nehrozí, že by se pod tíhou tlaku hráčům rozklepala kolena. Mužstvo se může pyšnit silným duchem, základní kostra je velmi kvalitní.

Kde to může drhnout

Již zmíněné faktory – tedy absence Milana Vítka a s tím spojená úzká soupiska. Zodpovědnost bude rozložena na 5 hráčů, což za dané situace není mnoho.

Opora týmu

Gabriela Bezděková. V loňské sezoně tým několikrát podržela důležitými body. Je na ni spolehnutí, pro soupeře je její hra nepříjemná, příliš nekazí.

Kdo může překvapit

Iveta Zámečníková. Poprvé v kariéře by si měla pravidelně vyzkoušet sílu 1. okresu. Hraje aktivně, má potenciál. Pokud se vyvaruje drobných chybiček, ostudu rozhodně neudělá.

Tip redakce na konečné umístění: 5. místo

Kolektivní výkon, výborná parta. Přes všechny problémy se sestavou to mužstvo zvládne s grácií sobě vlastní.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..