Představení družstev – Orel Zlín B

Průlomová sezona Orla Zlín, který si v loňském ročníku ukousnul pořádné sousto a ve čtyřech soutěžích slavil postup, je tady. Letošní ročník zahajujeme symbolicky představením všech týmů, pokračujeme béčkem.

Béčko je dalším z řady mužstev, které v loňském roce slavilo postup do vyšší soutěže. Tou bude krajský přebor 2. třídy, který se po třech sezonách vrací na Orlovnu. Účast Zdeňka Klímka, který by jinak na soupisce figuroval, bude vzhledem k jeho zdravotnímu stavu téměř nulová. A proto klub využil možnosti přehozu a na základ šoupl Davida Krejčiříka.

Borec se zbrojním pasem na backhand bude působit především v třetiligovém áčku, ale čas od času, zejména v klíčových zápasech, bude k dispozici a připraven zastrašit soupeře. Stálicí a oporou bude Pavel Vítek, jenž se dle svých vlastních slov cítí ve výborné kondici a podle mnohých jeho spoluhráčů hraje v životní formě. Hodně se čeká od Erika Orsága, který v posledních letech patřil k nejlepším hráčům první okresní třídy. Jen musí správným způsobem nastavit hlavu.

Dalším do party je David Šaur, jehož v létě zbrzdily vleklé zdravotní problémy. Má ovšem s krajem poměrně bohaté zkušenosti, a když bude mít den, soupeř bude mít chuť vzteky se zahryznout do dřeva. Střídavě se budou na pozici čtverky točit pravděpodobně Tomáš Hochfelder s Josefem Novákem, u nichž ovšem není jednoduché předpovídat, jak se s novou výzvou poperou. Důležité bude v případě obou chytit se dobrým zápasem na začátku sezony.

Kristýna Bezděková, Gabriela Bezděková, Tomáš Doležel st., Vlastimil Svoboda, v případě dobrého zdraví Milan Vítek. To je výčet hráčů, s nimiž se v případě potřeby počítá jako se schopným záskokem. Vůbec není vyloučeno, že někdo z nich se v případě dobré formy stane jakýmsi žolíkem béčka. Béčka, které čeká velká výzva. Byť krajská soutěž oproti letem minulým již mírně ztratila na své kvalitě, na svém lesku nikoliv.

Největší trumfy družstva

Opory připraveny. David Krejčiřík v zápasech, ve kterých nastoupí, může prodat letité zkušenosti z divize a od letoška i ze 3. ligy, Pavel Vítek je zárukou jistoty.

Kde to může drhnout

Vrtkavá psychika. Teď vůbec nejde o opory, ale zbytek mužstva má občas tendenci nechat se svázat. Tím spíš v utkáních, kde není k dispozici jasný lídr a více zodpovědnosti padá na triko ostatních.

Opora týmu

Pavel Vítek. S trochou nadsázky by mu mohl stačit servis a první úder. Tak jednoduché to samozřejmě nebude, ale pozor! Pavel zapracoval na letitých slabinách a zdá se, že v letošní sezoně ho nevykolejí nic. Navíc má obrovské zkušenosti.

Kdo může překvapit

David Šaur. Pamatujete ještě? V sezoně 2010/2011 se poprvé v historii hrála na Orlu krajská soutěž. Naše rosnička do ní vletěla jako uragán a zejména v první polovině byla doslova zjevením. Všichni si přejí, aby se něco takového povedlo i tentokrát.

Tip redakce na konečné umístění: 7. místo

Pohodová jízda to nebude, ale existenční problémy půjdou stranou. Záležet bude hodně na účasti/neúčasti Davida Krejčiříka.

One comment

  1. Hlavně, že mě nikdo nestaví do role, že mám dělat body. Ale jen, že můžu prodat pár zkušeností :)) Tipuju, že by mohlo vyjít i lepší, jak 7. místo…

Join the Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..