Představení družstev – Orel Zlín A

Průlomová sezona Orla Zlín, který si v loňském ročníku ukousnul pořádné sousto a ve čtyřech soutěžích slavil postup, je tady. Letošní ročník zahajujeme symbolicky představením všech týmů, končíme áčkem.

„Do you believe in miracles? Yes!“ Tuhle větu pronesl sportovní komentátor Al Michaels, když jeho krajané, hokejisté-studenti, na Olympijských hrách v Lake Placid právě porazili tehdy nepřemožitelnou sbornou komandu. Možná podobné pocity se mísily v hlavách stolních tenistů Orla, když dokázali něco, na co by před lety nikdo ani nepomyslel – postoupit do 3. ligy.

A nyní se borci z Orla chystají na premiérový start v soutěži organizované Českou asociací stolního tenisu. Vrchní rozhodčí, kontrola raket, pečlivé hlídání nástupu… To vše bude v letošní sezoně v zápasech áčka k vidění. Ale konec teorie, jde se do praxe. Jak těžká to bude zkouška pro tři učně, na něž bude dohlížet mistr nad mistry, šedovlasý šampion z Las Vegas a také jediný hráč, jenž má s ligovými soutěžemi zkušenosti?

Byť je formální jedničkou na soupisce Adam Závada, bude pro něj nadmíru těžké zopakovat výkony z loňské sezony. Stejně jako Tomáši Doleželovi a Davidu Krejčiříkovi mu v kolonce odehraných ligových zápasů svítí velká nula. Připraven zaskočit je Pavel Vítek, povinnostem v béčku ovšem bude muset přece jen ustoupit. Zdeněk Klímek sice figuruje na základu družstva, jeho účast je ovšem téměř vyloučena.

Co to znamená v praxi? V případě, že David Krejčiřík bude povolán k důležitému zápasu béčka, naskočí do zápasu 3. ligy hráč z širšího kádru, což ve skutečnosti klidně může znamenat, že to bude někdo z okresu. Pokud tedy Orel ještě nevytasí trumf a nepodaří se mu kádr doplnit…

Áčko po letech vstupuje do ročníku s tím, že se od něj moc neočekává. Hojná léta, kdy v horším případě okupovalo lepší střed tabulky, jsou pryč. Pro všechny aktéry budou utkání velkým testem a nastaví jim zrcadlo jejich reálné výkonnosti. Ovšem tohle neznamená, že se mužstvo vzdá bez boje. Do každého zápasu půjde s cílem překvapit soupeře a uhrát třeba i nečekaný výsledek. Ztraceného nic není, byť kvalita soupeřů bude ohromná.

Největší trumfy družstva

Nemají co ztratit. Pokud to zjednodušíme: v případě sestupu nikdo hráčům hlavu neutrhne. Mužstvo by nemělo být svázané, může jen získat.

Kde to může drhnout

Zkušenosti s ligovou soutěží má pouze matador Polák, kádr je velmi úzký. V mnoha zápasech bude chybět kvalita.

Opora týmu

Petr Polák. V 65 letech potáhne mužstvo v soutěži, u níž už snad ani on sám nečekal, že si ji ještě jednou zahraje. Jako mentor se výborně osvědčil například v loňském domácím utkání s Dolním Němčím, kde svým nadhledem dohnal spoluhráče k senzační remíze.

Kdo může překvapit

David Krejčiřík. Chabá loňská sezona? Pozor! Bolavé rameno mu zatím drží, jeho výkony v trénincích byly velmi sympatické. Může být nečekaným žolíkem.

Tip redakce na konečné umístění: 11. místo

Autor článků ještě nikdy neprognózoval umístění s dvojciferným číslem. Leč situace se mění. Mužstvo kvalitu má, ale jako nováček to bude mít velmi těžké. Bude ovšem bojovat!

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..