Jsem na kluky hrdý, hlásí Pavel Vítek porážce navzdory

Souboj béčka s céčkem vyzněl pro zkušenější partu. Tip redakce se ukázal jako správný, když Novotný a spol. zvládli utkání v poměru 11:7. Jak už výsledek napovídá, rozhodně to nebyla jednoznačná záležitost. To potvrzuje i Pavel Vítek, tahoun béčka, v obsáhlém rozhovoru.

V sobotním zápase klubových družstev bylo úspěšnější céčko s matadory v sestavě. Co bylo pomyslným jazýčkem na vahách?
Pokud vezmeme v úvahu sílu hráčů nasazených k zápasu za oba týmy, tak céčko bylo favoritem a bohužel se jim povedlo utkání prakticky rozhodnout již po úvodních čtyřhrách. Tah s rozhozením dlouholetého tandemu Vaněk-Novotný vyšel – bylo těžké mému spoluhráči vysvětlovat, že proti nám hraje soft+anťák a tráva+sendvič, do těch falší by se určitě zamotal i zkušenější hráč. Přesto jsme s Tomem bojovali a dostali se až k neproměněnému matchpointu. Tento mírný náskok si pak céčkaři udrželi až do konce, byť několikrát měli i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

Kromě tebe naskočili za béčko mladí kluci. Jak jsi byl spokojený s jejich výkonem? Vyzdvihl bys někoho konkrétně?
Chtěl bych tímto kluky zpětně pochválit za perfektní přístup k utkání. Snažil jsem se je hecovat a především jim radit, jak se vypořádat především s výborným servisem a změnami rytmu a falší, díky kterým jsou naši chlapi velmi nebezpečným a neoblíbeným soupeřem pro většinu okresu. Tom, Pepa i Paťa splnili všechny taktické pokyny, a jen trocha zkušeností je dělila od velkého úspěchu, když se občas nechali unést, nebo se báli vyhrát. Nicméně naprostou většinu výměn odehráli na hraně svých možností a ukázali, že na sezónu se připravili dobře a jistotu v jednotlivých úderech měli daleko vyšší, než náš soupeř.

Vyzdvihnout musím hlavně Toma Hochfeldera, který zahrál tak, že zaskočil jak mě, tak hlavně Honzu Vaňka a také Vlastíka Svobodu, což bylo velké překvapení. Snad jen zápasu s Oldou Novotným mohl Tomáš litovat, ale řekl bych, že odnést si 3 body, to už by bylo příliš, pořád je na čem pracovat a Tom si to jistě uvědomuje. Jsem za něj moc rád, protože zjistil, že poctivý trénink a dodržování taktiky k bodům povede i ve vyšší soutěži a to určitě psychicky pomůže.
Patrik jedním bodem rozhodně nezklamal, výkon podal slušný, ruku má doslova zlatou, ale to o něm již dávno víme. Na čem zapracovat samozřejmě víme také a to si na tréninku probereme, ale převážil určitě kladný pocit, jistě i Paťa je za bod rád. Větší pochvalu si jistě zaslouží Pepa Novák, kterého je mi, přiznám se, trochu líto, protože jeho výkon si určitě bod zasloužil. Do zápasu vstoupil trochu ustrašeně, ale v jeho průběhu odevzdal to nejlepší, co mohl. Především s Oldou vedl ještě 9:4 v pátém setu a volalo to po prvním vítězství v této soutěži. Líbilo se mi, že dovedl udržet míč ve hře a až na ukvapený závěr si celou dobu vybíral správné míče pro zahájení útoku a ve finálním úderu se nemýlil, přesně to musí hrát. Určitě i on si dokázal, že se s chlapama dá hrát a to bylo nejdůležitější – před zápasem si určitě ve vedlejším družstvu mysleli, že proti mladým vyhrají v pohodě, ale nakonec se o výsledek museli strachovat. Samozřejmě nejde o tento zápas, ale o povzbuzení do celé sezóny a vědomí, že na tu soutěž mají.

Jak moc se projevila nepřítomnost Davida Šaura?
Co si budeme namlouvat, David je krajský hráč a pro nás důležitá postava. Pevně věřím, že je to první a zároveň taky poslední omluvenka v této sezóně, a že spolu s ním pro kluky udržíme soutěž i pro následující rok. Nemusím se asi s nikým přít o to, že kdyby Dejv v sobotu nastoupil, hrál se jiný zápas. Ale upřímně – jsem rád za to, že dostali šanci kluci, jeden z nich by stál a to by byla škoda. Sahali jsme nečekaně po remíze a to by byl větší úspěch, než vyhrát 12:6 v plné sestavě. Takových vítězství si pár během roku uhrajeme, ale budeme se snažit, aby kluci obecně hráli co nejvíc takovýchto utkání, ve kterých můžou růst.

Užíval sis ty sám o sobě zápas proti letitým známým?
Na to není jednoznačná odpověď. Co se týče samotných zápasů, tak přestože chlapy znám a od začátku jsme věděli, jak to nejspíš dopadne, tak je to úplně jiná hra, než na kterou jsem zvyklý – moc dlouhých výměn tu nebylo a těžko se tak udržuji v tempu. Co mi bylo opravdu nepříjemné, byla jistá rozpolcenost, kdy jsem se pochopitelně snažil radit klukům, co nejlépe to šlo a povzbuzovat je, ale je těžké fandit proti dlouholetým spoluhráčům. O to víc musím vyzdvihnout i výkon Oldy Novotného, který uhrál 3 body a to navzdory tomu, že kluci měli větší jistotu, hráli přesně mnou naordinovaný styl hry, který jemu nevyhovuje, a navrch měli obrovskou motivaci. Klobouk dolů před ním, že to ustál. Jsem rád, že po zápase jsme si sedli v hospodě a nikdo z chlapů mi nevyčítal, že jsem nastoupil. Asi byli celkově rádi za to, že jednak vyhráli a druhak, že i kluci hráli dobře, což je pro oddíl určitě přínos.

Proběhla před utkáním nějaká hecovačka s tvým otcem?
V menší míře, než bych čekal, ale bylo to dáno tím, že taťka původně neměl vůbec nastoupit, a pak přijel jen jako žolík a do hry se mu nechtělo. Měl jsem ale například telefonát ještě v sobotu ráno, že bych se mohl zdržet v ZOO a zápas nestihnout…
Jsem hrdý na to, že kluci donutili céčkaře k tomuto střídání, nechci spekulovat, jak by to vypadalo, kdyby se hrálo na závěr utkání zápas Tom vs. Tom, přeci jen taťka je pro kluky ještě příliš velké sousto, i když naše hvězda večera Tomáš Hochfelder s ním podal sympatický výkon. Opět se k tomu vracím, ale i toto dokazuje, že si naše stará garda nebyla úplně jistá vítězstvím a to je pro kluky poklona.
Taťka mě k ping-pongu vedl a hrál jsem proti němu nesčetněkrát, vždy je to trochu zvláštní, a byť by se dal čekat opak, tak proti němu nedokážu zahrát naplno, protože jej velmi respektuji a mám ho rád. Tentokráte mi vzdoroval skutečně dlouho, a když do utkání vstoupil jako uragán a vedl 6:0, tak jsem trochu znejistěl, ale podařilo se mi ten set otočit, vyhrát 13:11 a následně už vývoj utkání hlídat, kdybych ale ten první set prohrál, skutečně bych byl přinucen podat maximální výkon a je otázkou, zda bych se k němu přinutil…

V odvetě jistě budete chtít získat všechny body zpět, budete připraveni?
Jelikož odveta je až za měsíc, takže naši sestavu a formu nemůžu zaručit, nicméně určitě chlapům něco dlužíme a měli bychom mít k dispozici kapitána Šaura, o kterém již byla řeč, a z toho důvodu odhaduji výsledek odvety naprosto kontrolovaných 10:8 v náš prospěch  Tentokráte bude na straně céčka zkusit zlomit nezvratný osud…

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..