Bravo! Áčko poprvé v historii zdolalo první mužstvo Dolního Němčí

Pravidelné soutěže o víkendu odstartovaly. Představila se také dvě družstva Orla Zlín – áčko a éčko. Zatímco letošní premiéra skončila pro áčkoé trochu překvapivým historickým vítězstvím, ve 4. okresní třídě musela silná sestava Orla vzít zavděk vydřené remíze.

Áčko nastoupilo i s novou posilou Tomášem Doleželem, který tak byl u historického momentu – po mnoha remízách a těsných i výraznějších porážkách náš první tým poprvé zdolal áčko Dolního Němčí, v jehož kádru nastoupili bývalí ligoví borci Orlovský, Daněk a Kubeš. „Ve výhru jsem samozřejmě doufal, tím spíš, když vůbec nebylo jasné, jestli nastoupí Pavel Daněk,“ uvedl kapitán David Krejčiřík, načež vzápětí dodal: „Když jsem ho ale viděl před zápasem, malinko jsem znejistěl,“ usmál se.

Co podle Krejčiříka rozhodlo o trochu nečekané výhře? „Myslím si, že nám hodně pomohl přátelák v Šarovech, pocitově snad o 50 %. Celkově se jednalo o dost vyrovnaný zápas. Jsem rád, že jsme na začátku sezony projevili trochu víc té herní jistoty než soupeř.“ Velmi důležitým momentem bylo vítězství Tomáše Doležela nad Fibichrem, po němž se hosté ujali vedení 9:6. Pro Tomáše to byl v premiérovém zápase v divizi nesmírně důležitý bod.

„Myslím, že sobotní zápas Toma hodně nakopne a jeho výkony budou gradovat,“ uzavřel 32letý borec, jehož stále ještě trochu limituje bolavé rameno, zejména s přibývajícími zápasy. Proto dost možná za 14 dní v domácích utkáních s Bystřicí a KST Zlín bude třeba nominovat pátého hráče.

Výsledky neúplného 1. kola:

KST Dolní Němčí A – Orel Zlín A 6:10 (Polák 3,5 ze 4, Závada 3,5 ze 4, Krejčiřík 2 ze 3, Doležel Tomáš ml. 1 ze 3)

Orel Zlín E – TJ Sokol Valašské Klobouky B 9:9 (Veselka 3, Výmola 2,5, Karbus 2,5, Slouka Lukáš 1 ze 2) 

 

 

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..